דף הבית >> פאות רפואיות

פאות רפואיות

פאות רפואיות
פאות רפואיות רבקה זהבי

עם היוודע לך כי עליך לעבור טיפולים כימותרפיים הגורמים לנשירת שיער, מתחילה התהייה, והחיפוש היכן ניתן לרכוש פאה רפואית. הצורך בפאה רפואית והחיפוש היכן לרכוש אותה, מלווה בחששות רבים הנובעים מ"הלא נודע" הרפואי ו"הלא נודע" האסטטי.
המשמעות של שיער הראש לאישה ולנשיות גדולה מאד, והחשש לאבד אותו, והמעבר לפאה רפואית, הוא אחד החששות הגדולים איתם יש להתמודד בתקופת ההקרנות והטיפולים הכימותרפיים.

התאמת פאה רפואית דורשת מיומנות ויכולת רבה. מעבר לפן המקצועי יש צורך בהבנה אמיתית של הצרכים המיוחדים של החולה האונקולוגית. אנו, ברבקה זהבי, נמצאים בתחום הפאות יותר מ-45 שנים. מעבר לעבודה הישירה עם חולים אונקולוגיים רבים בסניפי רבקה זהבי, אנו מתנדבים במחלקות האונקולוגיות בבתי החולים השונים, ובנוסף נוטלים חלק בפעילות התנדבותית נוספת של עמותות וגופים שונים (האגודה למלחמה בסרטן, עזרא למרפא, עזר מציון, ועוד).
הידע והניסיון הרב אותו צברנו עם השנים מאפשר לנו לתמוך, לסייע, ולהתאים את הפאה הרפואית המתאימה ביותר עבורך.

תהליך התאמת הפאה כולל שיחה אישית בה אנו שומעים ולומדים מה רצונך, ולאחר מכן מסבירים ומודדים פאות מהמבחר הרב העומד לרשותך. בחלק מהמקרים הרצון הוא לרכוש פאה הנראית בדיוק כמו התספורת הקיימת. במקרים אחרים יש רצון לשנות ולהתאים את תספורת ועיצוב הפאה למצב החדש. עליך לזכור כי הפאה הרפואית נדרשת לפרק זמן קצוב של כחצי שנה עד שנה. עם הפסקת הטיפולים הכימותרפיים מתחילה צמיחת השיער, כאשר קצב הצמיחה הוא כסנטימטר
לחודש. תעשיית הפאות התקדמה רבות במשך השנים והפאות היום, לאחר התאמה אישית,  נראות טבעיות לחלוטין.

בבואך לרכוש פאה רפואית עומדות לפנייך האופציות הבאות:
 ♦  פאה משיער טבעי
 ♦  פאה משיער סינטטי.

הפאות העשויות משיער טבעי מגיעות באיכויות שונות של שיער כאשר השיער האירופאי הבתולי הינו האיכותי ביותר. יתרונן של הפאות הטבעיות הוא במראה ובמגע טבעי, אריכות ימים, ואפשרות לבחור את הצבע והגוון הרצוי ללא מגבלה. הפאות הטבעיות מתאימות לכל סוגי אורכי השיער והעיצובים.

הפאות העשויות משיער סינטטי עשויות מסיב סינטטי איכותי המקנה לפאה מראה טבעי למרות שהמגע בשיער אינו מרגיש טבעי לחלוטין. השיער הסינטטי קל מהשיער הטבעי ומשקלן של הפאות הסינטטיות נמוך מהפאות הטבעיות. הפאות העשויות משיער סינטטי מתאימות מאד לעיצובים ותספורות קצרות אך אינן מתאימות לשיער ארוך. את השיער הסינטטי לא ניתן לצבוע אך הפאות הסינטטיות מגיעות במבחר גדול מאד של צבעים ודגמים שונים.

כל סוגי השיער בפאות נשזר על רשת אלסטית אשר מותאמת למידות 
הראש. לאחר התאמת מידות הרשת, הפאה מעוצבת על הלקוחה תוך התאמת נפח השיער, הדירוגים, והאורכים לתווי הפנים. אחד החששות הגדולים הוא כי הפאה תזוז ותחשוף את קיומה. פאה המותאמת בצורה מקצועית לראש מאפשרת קיום אורך חיים מלא ופעיל כמעט, ללא מגבלות. את הפאה ניתן לחבוש ולהסיר בקלות ולאפשר חפיפה ושמירת היגיינת הראש.

במהלך הטיפולים הכימותרפיים לעור יש נטייה לפתח יובש. הדבקת הפאה ישירות לקרקפת אינה נוחה, ואינה מומלצת היות והיא עלולה לפגוע בצמיחת זקיקי השיער, לגרום לגירויים בעור, פצעים, ואף חמור מכך.

את הפאה הרפואית יש לחפוף ולנקות אחת לשבועיים עד ארבעה שבועות. את הטיפול בפאה ניתן לעשות בסניפי רבקה זהבי או לחלופין בבית, לאחר קבלת הדרכה מקצועית.

מזה מספר שנים הפאה הרפואית נכללת בסל התרופות והחזרים של, 300 ₪ עד 1500 ₪ ניתנים ע"י קופות החולים בהתאם לסוג הביטוח. לידיעתך, גם חלק מהביטוחים הפרטיים מעניקים החזר בגין רכישת פאה רפואית ועם היוודע המחלה כדאי לפנות לסוכן הביטוח ולברר את הנושא.
ההתמודדות עם מחלת הסרטן אינה פשוטה. סביבה תומכת של משפחה וחברים, מסייעת רבות בתקופת ההתמודדות. גם מתנדבים רבים בעמותות השונות, מייעצים ומסייעים, גם בפן האישי וגם בפן המקצועי, בהתמודדות היום יומית. קיום שגרת חיים, ככל הניתן, של 
עבודה, משפחה וחיי חברה, מומלץ, ומסייע רבות בתהליך ההחלמה.