דף הבית >> טריכוטילומניה

טריכוטילומניה

טריכוטילומניה

בספרות המקצועית מוגדרת טריכוטילומניה כהפרעה נפשית הקשורה לשליטה בדחפים, כאשר, המאפיין של ההפרעה הזו, הוא חוסר יכולת להתגבר על הדחף למרוט את השיער. פעולת המריטה, חוזרת ונשנית, של השיער גורמת לאיים (קרחות) חסרי שיער, במיוחד באזור הקרקפת.
חסר עדיין מידע לגבי אחוז הסובלים מטריכוטילומניה אך משערים כי מדובר בתופעה שכיחה למדיי (בסביבות 0.5% מהאוכלוסייה). ראשיתה של הטריכוטילומניה היא בדרך כלל בגילאים צעירים 4-17. מחקרים מראים כי התופעה שכיחה פי 7 בילדים ושכיחה יותר בקרב נשים. ישנם מספר השערות לגבי הגורם האחראי לתופעה אך נכון להיום אין מסקנה חד משמעית בנושא. אחת ההשערות המקובלת ביותר היא כי החולים בטריכוטילומניה סבלו מחסך רגשי בילדות המוקדמת. העובדה כי הנתונים הקיימים לגבי גורמי המחלה אינם חד משמעתיים, מקשה על מציאת תרופה. נכון להיום מניחים כי מדובר בהפרעה כרונית היכולה להמשך שנים רבות.
קיימים טיפולים וגישות שונות לטיפול בהפרעה אך נראה כי השיטה היעילה ביותר היא השיטה של "שינוי הרגלים".
תוספות שיער ופאות כחלק מטיפול בטריכוטילומניה
אבדן השיער והתדלדלותו, ובעקבותיו הופעת הקרחות, כתוצאה מהתלישה החוזרת ונשנית פוגעת בביטחון העצמי ובאיכות החיים של הסובלים מההפרעה. ברוב מוחלט של המקרים מדובר בתהליך טיפולי ארוך והתמודדות עם חוסר השיער, והעיסוק בהסתרת הקרחות, משפיע על מהלכו.
כאשר איזור התלישה הוא ממוקד וקטן ניתן להתאים תוספת שיער המכסה לחלוטין את האזור הבעייתי. התוספת עשויה משיער טבעי ומשתלבת באופן מושלם בשיער הראש. תוספת השיער מוצמדת לשיער הקיים בעזרת מסרקונים מיוחדים ואינה גורמת כל נזק. השימוש בתוספת שיער מאפשר לאזור הנתלש להתאושש ולצמח שיער מחדש. גם כאשר פעולת המריטה נמשכת, השיער הנתלש, הוא של תוספת השיער ולא של שיער הראש. כאשר איזור התלישה גדול, או קיימים מספר אזורי תלישה, יש להתאים פאה שלמה אשר תיתן מענה נרחב לכל חלקי הראש. התאמת תוספת שיער או פאה לסובלים מטריכוטילומניה דורשת הבנה, רגישות וידע רב.
הזיהוי וההבנה כי מדובר בטריכוטילומניה מאפשרת למומחים ברבקה זהבי להתאים ללקוחה את הפתרון הנכון והמתאים ביותר. עבורה. הניסיון הרב של עובדי רבקה זהבי, אשר נצבר במשך השנים, מאפשר ללקוחות להרגיש כי הבעיה מהם הם סובלים מובנת וידועה, וזוכה לאוזן קשבת. הלקוחות הסובלים מטריכוטילומניה מקבלים הסבר על "עולם הפאות והתוספות" בסביבה תומכת ובדיסקרטיות מלאה. מלאי הפאות הגדול הנמצא ברשותנו מאפשר לקוחה להרגיש ולהתרשם מהפתרונות השונים.